PlusLiga. Ślepsk Mały Suwałki – Cuprum Lubin 3: 1

Ślepsk umacnia się w pierwszej ósemce PlusLigi. W XIX meczu suwalskie drużyny pokonały we własnej hali Cupruma Lubina 3: 1, a gospodarza prowadził Bartłomiej Boładź.

Obie drużyny zawiodły w ostatnich tygodniach. Ślepsk wygrał tylko jeden z czterech ostatnich meczy i kilka dni temu rzekomo przegrał z Aluronem CMC Warta Zawiercie. Lubinskie drużyny mają jeszcze gorsze tygodnie i jedno zwycięstwo w pięciu meczach, choć GKS Katowice przegrał w sobotę po remisie.

Trener Cuprum Marcelo Fronckowiak zdecydował się na zmianę bazy drużynowej – w Suwałkach dostał szansę na środkową pozycję Szymona Jakubiszaka. Jednak jego obecność w pierwszym secie nie była decydująca. To gospodarze, którzy już zablokowali pierwsze uderzenie Ronalda Jimeneza, a Kolumbijczyk jest najlepszym napastnikiem PlusLigi w tym sezonie. Dzięki usługom Bartłomieja Bołąga Ślepsk od razu wyszedł na prowadzenie 6: 1.

Sprawdź Sport Interia w nowej odsłonie!

Spójrz na to!

• W kolejnych meczach siatkarze z Suwałk popełnili jednak kilka błędów i ich przewaga szybko spadła do jednego punktu.
  • A co najważniejsze, byli w stanie to utrzymać.
  • Mecze Bołągy’ego, które w tym sezonie zdobyły już ponad 30 asów, po raz kolejny potwierdziły swoją wartość.
  • Ślepsk wyszedł na prowadzenie 15:10 i kontrolował grę do końca, kiedy wygrał 25:22.

W drugim secie Lubińczycy rozpoczęli od dobrego podania i po raz pierwszy w tym meczu stworzyli sobie przewagę. Najlepszy w serwisie okazał się rozgrywający Miguel Tavares, Cuprum wygrał kilka długich imprez i był już przed 15:11. W drugiej części seta różnica punktów między dwoma zespołami nieznacznie spadła, ale goście nie pozwolili im wygrać. Jakubiszak zdobył kilka punktów, a Cuprum wygrał 25:23.

W kolejnych meczach suwalskie siatkarze popełniły jednak kilka błędów i ich przewaga szybko spadła do jednego punktu. A co najważniejsze, byli w stanie to utrzymać. Mecze Bołągy’ego, które zdobyły już w tym sezonie ponad 30 asów, po raz kolejny potwierdziły swoją wartość. Ślepsk wyszedł na prowadzenie 15:10 i kontrolował grę do końca, kiedy wygrał 25:22.

W drugim secie Lubińczycy zaczęli dobrym podaniem i po raz pierwszy w tym meczu stworzyli sobie przewagę. Najlepszy na miejscu okazał się rozgrywający Miguel Tavares, Cuprum wygrał kilka długich imprez i był już przed 15:11. W drugiej części seta różnica punktów między dwoma zespołami nieznacznie spadła, ale goście nie pozwolili im wygrać. Jakubiszak zdobył kilka punktów, a Cuprum wygrał 25:23.

Ślepsk Mały Suwałki – Cuprum Lubin 3: 1 (25:22, 23:25, 25:21, 25:18)

Ślepsk: Boładź, Takvam, Waliński, Tuaniga, Sacharewicz, Rousseaux – Czunkiewicz (libero) oraz Szwaradzki, Rudzewicz, Rohnka

Cuprum: Jimenez, Gunia, Ferens, Tavares, Jakubiszak, Penczew – Makoś (libero) i Szymura (libero), Lorenc, Magnuszewski, Maruszczyk, Smoliński.